News

Komunikat w związku z koronawirusem

2020-03-19

Drodzy Koledzy i Przyjaciele

Chcielibyśmy abyście wiedzieli, że myślimy o Was w tych trudnych czasach i jesteście w naszych myślach. Ponieważ wszyscy staramy się dostosować do szybko zmieniającego się wokół nas świata, a dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy częścią JEDNEJ rodziny – rodziny hotelarzy, która rozciąga się na całą Polskę - jesteśmy z Wami razem.  W tym momencie refleksji jesteśmy świadomi istnienia niezwykle silnej potrzeby uzyskania sugestii i wsparcia w celu przezwyciężenia obecnej sytuacji.
Nie jesteście sami w tej walce - nasz zespół oraz nasi współpracownicy są gotowi udzielić Wam pomocy i wszelkich porad. Możecie się skontaktować z nami przez telefon lub e-mail – i całkowicie bezpłatnie – omówić z nami następujące kwestie:

1 / Podjęcie natychmiastowych działań operacyjnych w celu utrzymania płynności gotówkowej
2 / Podjęcie natychmiastowych działań w odpowiedzi na rezygnacje Klientów i roszczeń o zwrot gotówki
3 / Konsultacje dotyczące zarządzania personelem i utrzymania załogi w hotelu 
4 / Doradztwo dotyczące postępowania z dostawcami i partnerami biznesowymi
5 / Doradztwo dotyczące umów franczyzy i zarządzania oraz związanych z nimi opłat
6 / Doradztwo w zakresie umów dotyczących finansowania, zawieszenia płatności, restrukturyzacji etc.
7 / Doradztwo w zakresie redefinicji hotelu, zmiany funkcji, zarządzania budynkiem, adaptacji i dostosowania się do rynku, ponownego otwarcia hotelu
8 / Konsultacje dotyczące projektów CONDO, wypłaty premii, zawieszenia działalności, ponownego otwarcia
9 / Wszystkie inne kwestie związane z działalnością hotelową.

Zadzwoń lub napisz do naszych partnerów:

- Marcin J. Podobas - Partner Zarządzający - we wszelkich kwestiach dotyczących punktów nr. 5,6 i 9. Telefon: 693 004 888, e-mail: mjpodobas@fortech-consulting.pl 
- Erhard Noreisch - Starszy Partner – we wszelkich kwestiach dotyczących punktów nr. 2,3 i 9. Telefon: 698 688 867, e-mail: enoreisch@fortech-consulting.pl 
- Jerzy Miklewski - Partner - we wszelkich kwestiach dotyczących punktów nr. 7 i 9. Telefon: 606 996 946, e-mail: jmiklewski@fortech-consulting.pl 
- Emanuele Dalnodar - Partner - we wszelkich kwestiach dotyczących punktów nr. 1,4,7,8 i 9. Telefon: 606 942 200, e-mail: edalnodar@fortech-consulting.pl 
- Artur Pietraszewski - Partner - we wszelkich kwestiach dotyczących punktów nr. 8 i 9. Telefon: 602 225 901, e-mail: apietraszewski@fortech-consulting.pl 
Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość z uwagi na fakt, że codziennie otrzymujemy prośby o pomoc, odkąd pandemia koronawirusa zaatakowała Polskę, możemy nie być w stanie odpowiedzieć natychmiast, ale dołożymy wszelkich starań, aby oddzwonić lub odpisać w możliwie najkrótszym czasie.  Naturalnie nasze wsparcie musi ograniczać się do udzielania najważniejszych porad i omówienia narzędzi, które potencjalnie mogą pomóc każdemu Właścicielowi lub Menedżerowi hotelu i zostać zastosowane w najkrótszym możliwym czasie.

Myślimy o Was i jesteśmy w tych ciężkich czasach z Wami.
Pozostańmy w kontakcie - bądźcie zdrowi i bezpieczni !

Łączymy się z Solidarnie z Wami,
Wasz zespół Fortech

Emanuele Dalnodar dołącza do zespołu Fortech Consulting

2020-02-12

Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, że z końcem stycznia do Zespołu Fortech Consulting na pozycję Partnera dołączył jeden z najbardziej doświadczonych ekspertów branży hospitality w Polsce – Emanuele Dalnodar – dotychczasowy Dyrektor Generalny hotelu Sheraton Sopot.

W naszej firmie Emanuele będzie odpowiadać za rozwój biznesu oraz usług doradczych związanych z otwarciami hoteli i operacjami hotelowymi.

Dowiedz się więcej o naszym zespole

Umowa o zarządzanie hotelem na warszawskich Bielanach

2018-12-10

Po kilkumiesięcznych negocjacjach została podpisana umowa o zarządzanie nowym hotelem typu dual-brand na warszawskich Bielanach pomiędzy Dwell-Well częścią Fundamental Group i Accor Hotels. Dziękujemy naszym Partnerom i polecamy artykuł w Świecie Hoteli.

Czytaj dalej

Fortech opublikował raport "Condo/Aparthotele - perspektywy rozwoju sektora i obszary ryzyka"

2018-07-04

Dobra koniunktura na rynku hotelowym w połączeniu z dużym zainteresowaniem Polaków inwestycjami w nieruchomości i ograniczeniami w budownictwie mieszkaniowym przyczyniają się do rozwoju condohoteli. Segment ten daje deweloperom mieszkaniowym możliwość budowania w miejscach, gdzie realizacja inwestycji mieszkaniowych jest niemożliwa lub nieatrakcyjna, a także możliwość maksymalizacji zysku w lokalizacjach atrakcyjnych turystycznie. Nabywcom lokali, przynajmniej według przekazu marketingowego, pozwala uzyskać zwrot z inwestycji powyżej 7% w porównaniu do 4,7% uzyskiwanego przeciętnie z najmu typowego mieszkania.

Realizacja inwestycji, która spełni zarówno oczekiwania biznesowe dewelopera jak i nabywcy nieruchomości w systemie condo, wymaga jednak uwzględnienia szeregu aspektów związanych z rynkiem hotelowym, które mogą nie być oczywiste dla deweloperów z doświadczeniem w budownictwie mieszkaniowym.

Z myślą o deweloperach rozważających realizację inwestycji w segmencie condo,  Fortech Consulting opracował raport „Condo/aparthotele – perspektywy rozwoju sektora i obszary ryzyka”. Raport przedstawia specyfikę tego segmentu, jego rozwój na świecie i w Polsce oraz perspektywy na przyszłość. Identyfikuje również warunki sukcesu oraz główne zagrożenia, które mogą wpłynąć na powodzenie inwestycji, dając podstawę do dalszych analiz i odpowiedniego przygotowania procesu deweloperskiego.

Zachęcamy do pobrania raportu i jego lektury!

Artur Pietraszewski dołącza jako Partner do Zespołu Fortech-Consulting.

2018-02-01

Z dniem 1 lutego do grona Partnerów Fortech-Consulting dołączył Artur Pietraszewski wybitny ekspert rynku apartamentowego i mieszkaniowego z ponad 25 letnim

doświadczeniem. Artur będzie zajmował się projektami Condo-i- Aparthoteli, analizami produktowymi rynkowymi jak również komercjalizacją i doradztwem transakcyjnym w tym obszarze.

Życiorys Artura znajduje się pod linkiem www.fortech-consulting.pl/zespol

Zakończony proces negocjacji umowy o zarządzanie

2016-10-11

W dniu 7 października br. został zakończony proces negocjacji umowy o zarządzanie oraz porozumień i umów towarzyszących pomiędzy klientem Fortech Consulting - firmą deweloperską SUN Investment i siecią hotelową Hilton
Worldwide.

Zawarte umowy przewidują wybudowanie i uruchomienie przy ulicy Postępu 7 w Warszawie hotelu Hampton by Hilton Warsaw Mokotów. Hotel będzie posiadał 163 pokoje, powierzchnie konferencyjne oraz restaurację. Przewidywany termin otwarcia to 2018 rok. W procesie negocjacji umów sieciowych Inwestorowi doradzała firma Fortech Consulting. Hotel Hampton by Hilton przy ul. Postępu będzie pierwszym obiektem hotelowym w tej części Warszawy w bliskim sąsiedztwie Galerii Mokotów i zagłębia biurowego Mokotów Business Park.

- Ten hotel to odpowiedź na rosnący popyt i zapotrzebowanie od klientów biznesowych mających swoją siedzibę na biurowym Mokotowie. Jestem przekonany, że standard oraz renoma marki Hampton by Hilton doskonale spełnią oczekiwania gości - powiedział Rafał Kwiatkowski, właściciel SUN Investment.

- Zakończyliśmy owocny proces rozmów z siecią Hilton Worldwide, których rezultatem będzie ten niezwykle potrzebny w tym miejscu wysokiej klasy obiekt hotelowy - powiedział Marcin J. Podobas, Partner Zarządzający Fortech Consulting.

Michael Goerdt dołączył do Zespołu Fortech Consulting

2016-03-01

Z dniem 1 marca do Zespołu Fortech Consulting dołączył Michael Goerdt wieloletni Dyrektor Zarządzający Hotelu Bristol w Warszawie. Pan Goerdt posiada niezwykle szerokie, bo ponad 40 letnie doświadczenie w branży hotelowej, które zdobywał na wielu międzynarodowych rynkach pracując dla takich sieci hotelowych jak Starwood Hotels and Resorts czy Movenpick.

W Fortech Consulting odpowiadać będzie za wdrożenie oraz nadzór nad usługami związanymi z audytem, operacjami i zarządzaniem hotelami. Jesteśmy przekonani, że jego unikalne kompetencje pozwolą zapewnić jeszcze wyższy poziom obsługi Naszych Klientów i zaoferować najlepsze rozwiązania branżowe dla nawet najtrudniejszych projektów oraz zleceń.

Emanuele Dalnodar objął stanowisko General Managera w hotelu Sheraton Sopot

2016-02-18

Z dniem 15 lutego br. Partner Fortech Consulting, Emanuele Dalnodar objął stanowisko General Managera w hotelu Sheraton Sopot. Po tygodniach konsultacji został wybrany przez sieć Starwood oraz Właścicieli hotelu spośród wielu innych kandydatów, co nie powinno być niespodzianką dla wszystkich, którzy znają Emanuele, jego niezwykłe doświadczenie w operacjach i zarządzaniu obiektami hotelowymi oraz ogromne zaangażowanie w każdy aspekt odpowiedzialności. Gratulujemy Emanuele i życzymy dalszego rozwoju kariery w tym fantastycznym miejscu.

Zarząd i Partnerzy Fortech Consulting.

Konferencja „Franchise Meeting”

2016-02-17

W dniach 15-16 lutego br. na Zaproszenie Zarządu Orbis Hotels, Partnerzy Fortech Consulting wzięli udział w konferencji „Franchise Meeting” poświęconej rozwojowi w Polsce i Europie Środkowej marek franczyzowych i franczyzy jako dominującej formuły współpracy iwestorów z sieciami hotelowymi.

Strony