News

Emanuele Dalnodar dołącza do zespołu Fortech Consulting

2020-02-12

Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, że z końcem stycznia do Zespołu Fortech Consulting na pozycję Partnera dołączył jeden z najbardziej doświadczonych ekspertów branży hospitality w Polsce – Emanuele Dalnodar – dotychczasowy Dyrektor Generalny hotelu Sheraton Sopot.

W naszej firmie Emanuele będzie odpowiadać za rozwój biznesu oraz usług doradczych związanych z otwarciami hoteli i operacjami hotelowymi.

Dowiedz się więcej o naszym zespole

Umowa o zarządzanie hotelem na warszawskich Bielanach

2018-12-10

Po kilkumiesięcznych negocjacjach została podpisana umowa o zarządzanie nowym hotelem typu dual-brand na warszawskich Bielanach pomiędzy Dwell-Well częścią Fundamental Group i Accor Hotels. Dziękujemy naszym Partnerom i polecamy artykuł w Świecie Hoteli.

Czytaj dalej

Fortech opublikował raport "Condo/Aparthotele - perspektywy rozwoju sektora i obszary ryzyka"

2018-07-04

Dobra koniunktura na rynku hotelowym w połączeniu z dużym zainteresowaniem Polaków inwestycjami w nieruchomości i ograniczeniami w budownictwie mieszkaniowym przyczyniają się do rozwoju condohoteli. Segment ten daje deweloperom mieszkaniowym możliwość budowania w miejscach, gdzie realizacja inwestycji mieszkaniowych jest niemożliwa lub nieatrakcyjna, a także możliwość maksymalizacji zysku w lokalizacjach atrakcyjnych turystycznie. Nabywcom lokali, przynajmniej według przekazu marketingowego, pozwala uzyskać zwrot z inwestycji powyżej 7% w porównaniu do 4,7% uzyskiwanego przeciętnie z najmu typowego mieszkania.

Realizacja inwestycji, która spełni zarówno oczekiwania biznesowe dewelopera jak i nabywcy nieruchomości w systemie condo, wymaga jednak uwzględnienia szeregu aspektów związanych z rynkiem hotelowym, które mogą nie być oczywiste dla deweloperów z doświadczeniem w budownictwie mieszkaniowym.

Z myślą o deweloperach rozważających realizację inwestycji w segmencie condo,  Fortech Consulting opracował raport „Condo/aparthotele – perspektywy rozwoju sektora i obszary ryzyka”. Raport przedstawia specyfikę tego segmentu, jego rozwój na świecie i w Polsce oraz perspektywy na przyszłość. Identyfikuje również warunki sukcesu oraz główne zagrożenia, które mogą wpłynąć na powodzenie inwestycji, dając podstawę do dalszych analiz i odpowiedniego przygotowania procesu deweloperskiego.

Zachęcamy do pobrania raportu i jego lektury!

Artur Pietraszewski dołącza jako Partner do Zespołu Fortech-Consulting.

2018-02-01

Z dniem 1 lutego do grona Partnerów Fortech-Consulting dołączył Artur Pietraszewski wybitny ekspert rynku apartamentowego i mieszkaniowego z ponad 25 letnim

doświadczeniem. Artur będzie zajmował się projektami Condo-i- Aparthoteli, analizami produktowymi rynkowymi jak również komercjalizacją i doradztwem transakcyjnym w tym obszarze.

Życiorys Artura znajduje się pod linkiem www.fortech-consulting.pl/zespol

Zakończony proces negocjacji umowy o zarządzanie

2016-10-11

W dniu 7 października br. został zakończony proces negocjacji umowy o zarządzanie oraz porozumień i umów towarzyszących pomiędzy klientem Fortech Consulting - firmą deweloperską SUN Investment i siecią hotelową Hilton
Worldwide.

Zawarte umowy przewidują wybudowanie i uruchomienie przy ulicy Postępu 7 w Warszawie hotelu Hampton by Hilton Warsaw Mokotów. Hotel będzie posiadał 163 pokoje, powierzchnie konferencyjne oraz restaurację. Przewidywany termin otwarcia to 2018 rok. W procesie negocjacji umów sieciowych Inwestorowi doradzała firma Fortech Consulting. Hotel Hampton by Hilton przy ul. Postępu będzie pierwszym obiektem hotelowym w tej części Warszawy w bliskim sąsiedztwie Galerii Mokotów i zagłębia biurowego Mokotów Business Park.

- Ten hotel to odpowiedź na rosnący popyt i zapotrzebowanie od klientów biznesowych mających swoją siedzibę na biurowym Mokotowie. Jestem przekonany, że standard oraz renoma marki Hampton by Hilton doskonale spełnią oczekiwania gości - powiedział Rafał Kwiatkowski, właściciel SUN Investment.

- Zakończyliśmy owocny proces rozmów z siecią Hilton Worldwide, których rezultatem będzie ten niezwykle potrzebny w tym miejscu wysokiej klasy obiekt hotelowy - powiedział Marcin J. Podobas, Partner Zarządzający Fortech Consulting.

Michael Goerdt dołączył do Zespołu Fortech Consulting

2016-03-01

Z dniem 1 marca do Zespołu Fortech Consulting dołączył Michael Goerdt wieloletni Dyrektor Zarządzający Hotelu Bristol w Warszawie. Pan Goerdt posiada niezwykle szerokie, bo ponad 40 letnie doświadczenie w branży hotelowej, które zdobywał na wielu międzynarodowych rynkach pracując dla takich sieci hotelowych jak Starwood Hotels and Resorts czy Movenpick.

W Fortech Consulting odpowiadać będzie za wdrożenie oraz nadzór nad usługami związanymi z audytem, operacjami i zarządzaniem hotelami. Jesteśmy przekonani, że jego unikalne kompetencje pozwolą zapewnić jeszcze wyższy poziom obsługi Naszych Klientów i zaoferować najlepsze rozwiązania branżowe dla nawet najtrudniejszych projektów oraz zleceń.

Emanuele Dalnodar objął stanowisko General Managera w hotelu Sheraton Sopot

2016-02-18

Z dniem 15 lutego br. Partner Fortech Consulting, Emanuele Dalnodar objął stanowisko General Managera w hotelu Sheraton Sopot. Po tygodniach konsultacji został wybrany przez sieć Starwood oraz Właścicieli hotelu spośród wielu innych kandydatów, co nie powinno być niespodzianką dla wszystkich, którzy znają Emanuele, jego niezwykłe doświadczenie w operacjach i zarządzaniu obiektami hotelowymi oraz ogromne zaangażowanie w każdy aspekt odpowiedzialności. Gratulujemy Emanuele i życzymy dalszego rozwoju kariery w tym fantastycznym miejscu.

Zarząd i Partnerzy Fortech Consulting.

Konferencja „Franchise Meeting”

2016-02-17

W dniach 15-16 lutego br. na Zaproszenie Zarządu Orbis Hotels, Partnerzy Fortech Consulting wzięli udział w konferencji „Franchise Meeting” poświęconej rozwojowi w Polsce i Europie Środkowej marek franczyzowych i franczyzy jako dominującej formuły współpracy iwestorów z sieciami hotelowymi.

Paweł Trojan dołączył do Zespołu Fortech Consulting

2015-10-28

Z początkiem października 2015 do zespołu Fortech Consulting dolączył Paweł Trojan, menadżer i architekt z wieloletnim doświadczeniem w planowaniu i nadzorze wielko-kubaturowych obiektów budowlanych. Paweł przez wiele lat współpracował z  Janem Wejchertem i odpowiadał za inwestycje Grupy ITI .

W swojej karierze pełnił także funkcję nadzorcze przy obiektach hotelowych m.in. był zaangażowany w realizację hotelu Holiday Inn Józefów pod Warszawą. W Fortech Consulting obejmie fukcję Associated Partner, Investment Management & Design, będzie odpowiedzialny za nadzór i doradztwo naszym Klientom w realizacji budowy hoteli oraz wszelkie kwestie związane z projektowaniem i zakupami.