O Firmie

Wizja

Naszą ambicją jest stworzenie niezależnej, stojącej po stronie Inwestora firmy doradczej oferującej wysoko-specjalistyczne usługi we wszystkich segmentach rynku nieruchomości.

HOTELE

Segment nieruchomości hotelowych różni się pod wieloma względami od pozostałych segmentów rynku nieruchomości.

Realizacja inwestycji hotelowej wymaga niezwykle szerokiej wiedzy i profesjonalnego przygotowania. Jeszcze 10-15 lat temu wystarczyła jako taka lokalizacja, obco brzmiąca nazwa, kilka akcentów architektonicznych przykuwających uwagę i obiekt mógł zarabiać.

Dzisiaj rynek jest w wielu miejscach przepełniony, najlepsze lokalizacje są często zajęte, konkurencja bardzo silna a klient zupełnie inny – świadomy i wymagający.

Na takim rynku wygrają tylko najlepiej przygotowani, profesjonalni inwestorzy, potrafiący planować, realizować i zarządzać inwestycjami hotelowymi.

Specjaliści

W kolejnych latach ta tendencja będzie się tylko pogłębiać i ubywać będzie miejsc gdzie każdy hotel "sam" się sprzeda.

Rynek ewoluuje w kierunku specjalizacji i każdy kto będzie chciał na ten rynek wejść, utrzymać lub poprawić pozycję, potrzebować będzie specjalistycznego wsparcia i doradztwa.

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE

Dzisiejszy rynek nieruchomości komercyjnych podzielony jest pomiędzy dwa światy. Świat nieruchomości mieszczących się w definicji " Potrójnego A - Triple A" czyli drogich, wielkich, świetnie zlokalizowanych i tych pozostałych, które trudniej nazwać "corowymi" , dla których jest mniej kredytu, które są mniej widoczne i dla bardzo wielu graczy pozostają niezauważone. Niesłusznie. To właśnie projekty "niecorowe" tworzą zdecydowaną większość rynku i bardzo często oferują lepsze rentowności i stopy zwrotu. Jesteśmy po to aby wydobyć je na światło dzienne, pokazać jak najszerszej widowni, pomóc określić ich najlepsze strony i podnieść ich wartość.

MIESZKANIA I APARTAMENTY

Rynek mieszkaniowy stał się bardzo konkurecyjny. Siła nabywcza Klientów rośnie powoli, za to świadomość i Ich oczekiwania wzrosły bardzo. O sukcesie projektu decydują niuasne. Dwa stojące obok siebie osiedla mogą charakteryzować się skrajnie odmiennymi wynikami sprzedażowymi. Tajemnica tkwi w podejściu do Klienta i takim zdefiniowaniu produktu oraz prezentacji oferty aby Klient przestał już dalej szukać.  

FINANSOWANIE

Wiele udanych projektów upadło ponieważ nie znalazło odpowiedniego partnera lub źle zdefiniowało swoje potrzeby finansowe. Równie wiele zupełnie nietrafionych pomysłów znalazło pieniądze na realizację ponieważ wiedziało gdzie ich szukać. Uważamy, że pomimo srogiej lekcji jaką udzielił wszystkim - zarówno inwestorom jak i instytucjom finansowym ostatni kryzys - taka sytuacją wciąż ma miejsce. Dlatego potrzebni są doradcy, obiektywni i kompetetni, którzy dobremu projektowi pomogą stać się jeszcze lepszym i określą dlań optymalny scenariusz finansowania, jednocześnie chroniąc inwestora przed nadmiernym ryzykiem, przeinwestowaniem lub zaciąganiem niepotrzebnych zobowiązań.   

Misja Firmy

FORTECH Consulting to niezależna firma doradcza.

Firma stworzona została z myślą o Inwestorach, którzy :

i)   budują lub zarządzają nieruchomością hotelową,

ii)  posiadają aktywa nieruchomościowe na sprzedaż, 

iii) poszukują ciekawych nieruchomości lub projektów do realizacji

iv) potrzebują wsparcia finansowego  

W przypadku hoteli oferujemy pełny zakres doradztwa począwszy od wyboru lokalizacji, w tym pomocy w jej nabyciu, po przez zdefiniowanie właściwego dla tej lokalizacji produktu, planowaniu inwestycji, organizacji finansowania dłużnego i kapitałowego, skończywszy na zarządzaniu funkcjonującym hotelem i pośrednictwie w jego korzystnej sprzedaży.

W naszych działaniach obsługujemy wszystkie etapy cyklu inwestycyjnego – szczególnie dumni jesteśmy z naszych kompetencji negocjacyjnych w zakresie negocjacji umów franszyzy lub o zarządzanie z czołowymi markami hotelowymi.

Dla wszelkiego rodzaju inwestycji i projektów komercyjnych oferujemy doradztwo transakcyjne oraz finansowe, dla projektów mieszkaniowych tworzymy unikalne i dedykowane strategie sprzedażowe, zarządzamy procesem sprzedaży oraz marketingu.   / Aby dowiedzieć się więcej patrz "OFERTA" /

 

Zapraszam do współpracy,

 

Marcin J. Podobas
Partner Zarządzający