Zespół

Zarząd i Wspólnicy

Marcin J. Podobas założyciel i Partner Zarządzający FORTECH Consulting posiada 20 lat doświadczenia w branży nieruchomości, przez wiele lat pracował w funduszach nieruchomości oraz dla deweloperów i operatorów hotelowych.

Przez kilka lat pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego polskim biurem Tishman Realty & Construction oraz Tishman Hotel Corporation w Warszawie, wcześniej pełnił funkcję Dyrektora ds. Relacji Inwestorskich w Pioneer Real Estate Advisors oraz Pioneer Real Estate Fund, był szefem Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Bank of New York Mellon, a ostatnio wiceprezesem notowanej na GPW spółki hotelowo-deweloperskiej EFH SA.

Uczestniczył w realizacji takich projektów hotelowych jak :

  • Courtyard by Marriott Okęcie Warsaw Airport
  • Sheraton Kraków Hotel
  • Hilton Warsaw Hotel and Conference Center
  • Radisson Blu Gdańsk
  • Double Tree by Hilton Hotel and Convention Center and Hampton by Hilton Kraków
  • Hotel Król Kazimierz
  • oraz innych - łącznie w kilkudziesięciu projektach, wartych ponad 3 mld zł 

Ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim, mówi biegle po polsku i angielsku.


Erhard Noreisch - Partner - posiada 40 lat doświadczenia w branży hotelarskiej zdobytego w sieci Starwood Hotels & Resorts. Przed odejściem ze Starwood pełnił funkcję Starszego Wiceprezesa i Dyrektora Regionalnego na rynki Bliskiego Wschodu i Europy Środkowej. Od 1999 do 2009 roku Pan Noreisch był członkiem Komitetu Wykonawczego w Starwood Hotels & Resorts, na rynki Europy, Afryce i Bliskiego Wschodu.

Od 2006 roku do 2009 był członkiem Komitetu Kierowniczego Starwood Hotels & Resorts Worldwide w White Plains w Stanach Zjednoczonych. W swojej karierze zajmował wiele najwyższych stanowisk kierowniczych na różnych rynkach i nadzorował wszelkiego typu aktywa w  branży hotelowej.

Między innymi Pan Noreisch od 2000 do 2010 roku był dyrektorem zarządzającym (Członek Zarządu) w Arabella Starwood w Monachium, od 1995 do 2009 roku był dyrektorem zarządzającym (Vorstand) z Ciga Hotele Austria AG w Wiedniu (Hotel Imperial w Wiedniu Hotel Bristol Vienna, Hotel Goldener Hirsch Salzburg).

Pan Noreisch sprawował również funkcję Area Managera w Indonezji i Tajlandii oraz General Managera w wielu krajach w Europie oraz na Bliskim Wschodzie.  Posiada niezwykłą wiedzę oraz doświadczenie we wszystkich aspektach funkcjonowania branży hotelarskiej. Dołączył do FORTECH Consulting gdzie służy Swoim doświadczeniem przede wszystkim w zakresie doradztwa strategicznego i rozwoju biznesu.


Jerzy Miklewski – Partner,  posiada wieloletnie doświadczenie w definiowaniu i realizacji hotelowych projektów inwestycyjnych. Jest założycielem Projekt-Hotel oraz Hotelon - niezależnych firm doradczych specjalizujących się w inwestycjach hotelowych. Był pomysłodawcą i założycielem sieci hoteli Ideal oraz jej pierwszym prezesem (hotele Ideal znajdują się obecnie w grupie Polskiego Holdingu Nieruchomości).

Doradzał dziesiątkom inwestorów, należy do nielicznego grona niezależnych doradców inwestorów hotelarskich w Polsce. Jest wykładowcą i trenerem, a także analitykiem polskiego rynku hotelowego. Od wielu lat wspólnie ze Światem Hoteli opracowuje i wydaje RAPORT Rynku Hotelarskiego. Od kilku lat prowadzi także Akademię Inwestorów Hotelowych na Białorusi i Ukrainie. Do FORTECH Consulting dołączył w 2012 roku, specjalizuje się we wszechstronnych analizach lokalizacji dla inwestycji hotelowych, studiach wykonalności oraz zarządzaniu operacyjnym.


Artur Pietraszewski, MRICS - Partner - Artur Pietraszewski z rynkiem nieruchomości jest związany od 1992 roku. Jest doświadczonym konsultantem i operacyjnym menedżerem odpowiedzialnym za kompleksowe zarządzanie przygotowaniem, komunikacją i komercjalizacją projektów deweloperskich, w szczególności projektów mieszkaniowych. Działał jako pośrednik, menedżer odpowiedzialny za marketing i działania PR, budował i kierował dużymi zespołami sprzedażowymi oraz pracował jako analityk rynku i konsultant na terenie całej Polski.

Świadczył usługi dla spółek związanych z międzynarodowym funduszem inwestycyjnym private equity oraz zarządzał jako Dyrektor Sprzedaży i Marketingu procesami komunikacji marketingowej i sprzedaży w giełdowych spółkach deweloperskich. Specjalizuje się w tworzeniu kompleksowych strategii rynkowych dla klientów sektora nieruchomości i zarządzaniu ryzykami w procesie deweloperskim.

Jest członkiem Royal Institution of Chartered Surveyors (MRICS) oraz Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Doradców Rynku Nieruchomości (PSDRN). W latach 2016 – 2017 Associate Director w strukturach CBRE Polska. W ramach działów Land & Advisory i Capital Markets Investment Properties zajmował się usługami dla firm deweloperskich oraz dla funduszy inwestycyjnych poszukujących projektów inwestycyjnych w obszarze Private Rented Sector (PRS) . W Fortech-Consulting odpowiada za projekty segmentu condo i aparthotelowe oraz projekty mieszkaniowe.


Michael Goerdt – Associated Partner - Hotel Management & Operations - posiada bardzo bogate, ponad 40-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej. Przez wiele lat pracował jako General Manager w sieciach Mövenpick Hotels i Starwood Hotels & Resorts, jak również dla niezależnych właścicieli hoteli, między innymi w Niemczech, Polsce, Rosji, Chorwacji i USA. W swojej karierze nadzorował procesy związane pre-openingiem hoteli,rozruch nowych obiektów, a także wszelkie inne rodzaje operacji związane z zarządzaniem hotelami dla takich marek hotelowych jak : Sheraton, Westin, Movenpick, Four Points, Bristol czy Le Meridien.

W Polsce nadzorował otwarcie i zarządzał należacym do Starwood Luxury Collection Hotelem Bristol w Warszawie i wśród wszystkich Dyrektoeów Zarządzających tym hotelem pełnił tę fuunkcje najdłużej. Pan Goerdt posiada unikalną wiedzę oraz doświadczenie w każdym aspekcie zarządzania nieruchomościami hotelowymi, dołączył do FORTECH Consulting, gdzie będzie odpowiedzialny za wdrożenie i nadzorowanie usług związanych z zarządzaniem i audytami hoteli naszych Klientów.


Paweł Trojan - Associated Partner - Investment Management & Design – posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie organizacji, zarządzania procesami inwestycyjnymi za granicą oraz na terenie Polski. Jest doświadczonym architektem z praktyką w organizacji procesów projektowych wielkokubaturowych obiektów użyteczności publicznej. Pełnił między innymi funkcje dyrektora inwestycyjnego projektu Holiday Inn Warszawa Józefów, dyrektora zarządzającego spółek zagranicznych należących do Grupy ITI, Vue Entertainment. Odpowiadał za inwestycje i rozwój  grupy Multikino S.A.

Dołączył do FORTECH Consulting gdzie odpowiada za nadzór nad procesami inwestycyjnymi i projektowanie.

 


Kluczowi kooperanci

FORTECH Consulting współpracuje z czołowymi przedstawicielami branży hotelarskiej. W zależności od wielkości zlecenia, jego zakresu i stopnia komplikacji dobieramy odpowiednio Partnerów i podwykonawców. Uczestniczymy w konsorcjach. 

Od 2014 roku Fortech Consulting współpracuje przy obsłudze wybranych projektów z Jones Lang La Salle Hotel & Hospitality Group.