Zespół

Zarząd i Wspólnicy

Marcin J. Podobas założyciel i Partner Zarządzający FORTECH Consulting posiada 20 lat doświadczenia w branży nieruchomości, przez wiele lat pracował w funduszach nieruchomości oraz dla deweloperów i operatorów hotelowych.

Przez kilka lat pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego polskim biurem Tishman Realty & Construction oraz Tishman Hotel Corporation w Warszawie, wcześniej pełnił funkcję Dyrektora ds. Relacji Inwestorskich w Pioneer Real Estate Advisors oraz Pioneer Real Estate Fund, był szefem Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Bank of New York Mellon, a ostatnio wiceprezesem notowanej na GPW spółki hotelowo-deweloperskiej EFH SA.

Uczestniczył w realizacji takich projektów hotelowych jak :

  • Courtyard by Marriott Okęcie Warsaw Airport
  • Sheraton Kraków Hotel
  • Hilton Warsaw Hotel and Conference Center
  • Radisson Blu Gdańsk
  • Double Tree by Hilton Hotel and Convention Center and Hampton by Hilton Kraków
  • Hotel Król Kazimierz
  • oraz innych - łącznie w kilkudziesięciu projektach, wartych ponad 3 mld zł 

Ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim, mówi biegle po polsku i angielsku.


Erhard Noreisch - Senior Partner - posiada 40 lat doświadczenia w branży hotelarskiej zdobytego w sieci Starwood Hotels & Resorts. Przed odejściem ze Starwood pełnił funkcję Starszego Wiceprezesa i Dyrektora Regionalnego na rynki Bliskiego Wschodu i Europy Środkowej. Od 1999 do 2009 roku Pan Noreisch był członkiem Komitetu Wykonawczego w Starwood Hotels & Resorts, na rynki Europy, Afryce i Bliskiego Wschodu.

Od 2006 roku do 2009 był członkiem Komitetu Kierowniczego Starwood Hotels & Resorts Worldwide w White Plains w Stanach Zjednoczonych. W swojej karierze zajmował wiele najwyższych stanowisk kierowniczych na różnych rynkach i nadzorował wszelkiego typu aktywa w  branży hotelowej.

Między innymi Pan Noreisch od 2000 do 2010 roku był dyrektorem zarządzającym (Członek Zarządu) w Arabella Starwood w Monachium, od 1995 do 2009 roku był dyrektorem zarządzającym (Vorstand) z Ciga Hotele Austria AG w Wiedniu (Hotel Imperial w Wiedniu Hotel Bristol Vienna, Hotel Goldener Hirsch Salzburg).

Pan Noreisch sprawował również funkcję Area Managera w Indonezji i Tajlandii oraz General Managera w wielu krajach w Europie oraz na Bliskim Wschodzie.  Posiada niezwykłą wiedzę oraz doświadczenie we wszystkich aspektach funkcjonowania branży hotelarskiej. Dołączył do FORTECH Consulting gdzie służy Swoim doświadczeniem przede wszystkim w zakresie doradztwa strategicznego i rozwoju biznesu.


Jerzy Miklewski – Partner,  posiada wieloletnie doświadczenie w definiowaniu i realizacji hotelowych projektów inwestycyjnych. Jest założycielem Projekt-Hotel oraz Hotelon - niezależnych firm doradczych specjalizujących się w inwestycjach hotelowych. Był pomysłodawcą i założycielem sieci hoteli Ideal oraz jej pierwszym prezesem (hotele Ideal znajdują się obecnie w grupie Polskiego Holdingu Nieruchomości).

Doradzał dziesiątkom inwestorów, należy do nielicznego grona niezależnych doradców inwestorów hotelarskich w Polsce. Jest wykładowcą i trenerem, a także analitykiem polskiego rynku hotelowego. Od wielu lat wspólnie ze Światem Hoteli opracowuje i wydaje RAPORT Rynku Hotelarskiego. Od kilku lat prowadzi także Akademię Inwestorów Hotelowych na Białorusi i Ukrainie. Do FORTECH Consulting dołączył w 2012 roku, specjalizuje się we wszechstronnych analizach lokalizacji dla inwestycji hotelowych, studiach wykonalności oraz zarządzaniu operacyjnym.


Emanuele Dalnodar – Partner - posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej. Doświadczenie zdobywał pracując w Europie w wiodących sieciach hotelowych takich jak Marriott International, Starwood Hotels & Resorts, Penta Hotels i InterContinental Hotels. W Polsce pracuje od roku 1997. Do roku 2002 był dyrektorem ds. F&B, w hotelu Sheraton Warsaw, od roku 2003 do 2006 pełnił funkcję Executive Assistant Manager w The Westin Hotel Warsaw dolączając w czasie przygotowania do otwarcia. W maju 2006 powrócił do Sheraton Warsaw jako Resident Manager.

W 2016 roku został powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego hotelu Sheraton Sopot, pełnił tę funkcję do 2019r. W trakcie tego okresu był w pełni odpowiedzialny za integrację hotelu z siecią nowego właściciela Marriott International. Posiada bogate doświadczenie na polskim rynku hotelarskim, biegle włada językiem polskim. W 2020r. dołączył do FORTECH Consulting gdzie współodpowiada za rozwoj biznesu oraz usług doradczych związanych z otwieraniem hoteli (hotel pre-openings) oraz funkcjonowaniem obiektów hotelowych (hotel operations).


Artur Pietraszewski, MRICS - Partner - Artur Pietraszewski z rynkiem nieruchomości jest związany od 1992 roku. Jest doświadczonym konsultantem i operacyjnym menedżerem odpowiedzialnym za kompleksowe zarządzanie przygotowaniem, komunikacją i komercjalizacją projektów deweloperskich, w szczególności projektów mieszkaniowych. Działał jako pośrednik, menedżer odpowiedzialny za marketing i działania PR, budował i kierował dużymi zespołami sprzedażowymi oraz pracował jako analityk rynku i konsultant na terenie całej Polski.

Świadczył usługi dla spółek związanych z międzynarodowym funduszem inwestycyjnym private equity oraz zarządzał jako Dyrektor Sprzedaży i Marketingu procesami komunikacji marketingowej i sprzedaży w giełdowych spółkach deweloperskich. Specjalizuje się w tworzeniu kompleksowych strategii rynkowych dla klientów sektora nieruchomości i zarządzaniu ryzykami w procesie deweloperskim.

Jest członkiem Royal Institution of Chartered Surveyors (MRICS) oraz Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Doradców Rynku Nieruchomości (PSDRN). W latach 2016 – 2017 Associate Director w strukturach CBRE Polska. W ramach działów Land & Advisory i Capital Markets Investment Properties zajmował się usługami dla firm deweloperskich oraz dla funduszy inwestycyjnych poszukujących projektów inwestycyjnych w obszarze Private Rented Sector (PRS) . W Fortech-Consulting odpowiada za projekty segmentu condo i aparthotelowe oraz projekty mieszkaniowe.


Michael Goerdt – Associated Partner - Hotel Management & Operations - posiada bardzo bogate, ponad 40-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej. Przez wiele lat pracował jako General Manager w sieciach Mövenpick Hotels i Starwood Hotels & Resorts, jak również dla niezależnych właścicieli hoteli, między innymi w Niemczech, Polsce, Rosji, Chorwacji i USA. W swojej karierze nadzorował procesy związane pre-openingiem hoteli,rozruch nowych obiektów, a także wszelkie inne rodzaje operacji związane z zarządzaniem hotelami dla takich marek hotelowych jak : Sheraton, Westin, Movenpick, Four Points, Bristol czy Le Meridien.

W Polsce nadzorował otwarcie i zarządzał należacym do Starwood Luxury Collection Hotelem Bristol w Warszawie i wśród wszystkich Dyrektoeów Zarządzających tym hotelem pełnił tę fuunkcje najdłużej. Pan Goerdt posiada unikalną wiedzę oraz doświadczenie w każdym aspekcie zarządzania nieruchomościami hotelowymi, dołączył do FORTECH Consulting, gdzie będzie odpowiedzialny za wdrożenie i nadzorowanie usług związanych z zarządzaniem i audytami hoteli naszych Klientów.


Kluczowi kooperanci

FORTECH Consulting współpracuje z czołowymi przedstawicielami branży hotelarskiej. W zależności od wielkości zlecenia, jego zakresu i stopnia komplikacji dobieramy odpowiednio Partnerów i podwykonawców. Uczestniczymy w konsorcjach.