O nas

Fortech Consulting to ekspercka firma consultingowa, dla której pracują najlepsi polscy i zagraniczny eksperci hotelarscy. Specjalizujemy się we wszystkich segmentach rynku hotelowego i condo-hotelowego. Doradzamy właścicielom hoteli, inwestorom, deweloperom i operatorom jak optymalizować skutecznie projekty inwestycyjne i maksymalizować ich rentowność.

O hotelarstwie wiemy wszystko

Świadczymy kompleksowe usługi doradcze dla branży hotelowej. Obsługujemy wszystkie etapy cyklu inwestycyjnego począwszy od wyboru lokalizacji, w tym pomocy w jej nabyciu, po przez zdefiniowanie właściwego produktu, planowaniu inwestycji, organizacji finansowania, skończywszy na zarządzaniu funkcjonującym hotelem i pośrednictwie w jego korzystnej sprzedaży. Specjalizujemy się w negocjacjach w zakresie umów franczyzy i zarządzania z czołowymi markami hotelowymi.

Zainwestuj w sukces

Dla wszelkiego rodzaju inwestycji i projektów hotelowych i condo-hotelowych oferujemy doradztwo transakcyjne oraz finansowe, dla projektów condo tworzymy unikalne i dedykowane strategie sprzedażowe, zarządzamy procesem sprzedaży, oferujemy wsparcie marketingowe.

Poznaj naszą ofertę

Nasz Team

Zespół Fortech Consulting stanowią czołowi eksperci branży hotelowej i branży nieruchomości. Wszyscy doradcy posiadają wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie zdobyte na najwyższych kierowniczych stanowiskach w sieciach hotelowych, funduszach nieruchomości i firmach deweloperskich..

Image module

Marcin J. Podobas

ZAŁOŻYCIEL I PARTNER ZARZĄDZAJĄCY FORTECH CONSULTING

Marcin J. Podobas założyciel i Partner Zarządzający FORTECH Consulting  – posiada ponad 20 lat doświadczenia w branży nieruchomości, przez wiele lat pracował w funduszach nieruchomości oraz dla deweloperów i operatorów hotelowych.

Przez kilka lat pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego polskim biurem Tishman Realty & Construction oraz Tishman Hotel Corporation w Warszawie, wcześniej pełnił funkcję Dyrektora ds. Relacji Inwestorskich w Pioneer Real Estate Advisors oraz Pioneer Real Estate Fund, był szefem Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Bank of New York Mellon, a także wiceprezesem notowanej na GPW spółki hotelowo-deweloperskiej EFH SA.

Uczestniczył w realizacji takich projektów jak :

  • Courtyard by Marriott Okęcie Warsaw Airport
  • Sheraton Kraków Hotel
  • Hilton Warsaw Hotel and Conference Center
  • Radisson Blu Gdańsk
  • Double Tree by Hilton Hotel and Convention Center and Hampton by Hilton Kraków
  • Hotel Król Kazimierz
  • BASECAMP Łódź
  • oraz wielu innych – łącznie w kilkudziesięciu projektach wartych ponad 3 mld zł. 
Image module

Erhard Noreisch 

Senior Partner

Erhard Noreisch – Senior Partner – posiada 40 lat doświadczenia w branży hotelarskiej zdobytego w sieci Starwood Hotels & Resorts. Przed odejściem ze Starwood pełnił funkcję Starszego Wiceprezesa i Dyrektora Regionalnego na rynki Bliskiego Wschodu i Europy Środkowej. Od 1999 do 2009 roku Pan Noreisch był członkiem Komitetu Wykonawczego w Starwood Hotels & Resorts, na rynki Europy, Afryce i Bliskiego Wschodu.

Od 2006 roku do 2009 był członkiem Komitetu Kierowniczego Starwood Hotels & Resorts Worldwide w White Plains w Stanach Zjednoczonych. W swojej karierze zajmował wiele najwyższych stanowisk kierowniczych na różnych rynkach i nadzorował wszelkiego typu aktywa w  branży hotelowej.

W latach 2000- 2010 roku pełnił m.in. funkcję dyrektora zarządzającego (Członka Zarządu) w Arabella Starwood w Monachium, w okresie 1995 – 2009 był dyrektorem zarządzającym (Vorstand) w Ciga Hotele Austria AG w Wiedniu (Hotel Imperial w Wiedniu Hotel Bristol Vienna, Hotel Goldener Hirsch Salzburg).

Pan Noreisch sprawował również funkcję Area Managera w Indonezji i Tajlandii oraz General Managera w wielu krajach w Europie oraz na Bliskim Wschodzie.  Posiada niezwykłą wiedzę oraz doświadczenie we wszystkich aspektach funkcjonowania branży hotelarskiej. Dołączył do FORTECH Consulting gdzie służy Swoim doświadczeniem przede wszystkim w zakresie doradztwa strategicznego i rozwoju biznesu.

Image module

Jerzy Miklewski

Partner

Jerzy Miklewski – Partner,  posiada wieloletnie doświadczenie w definiowaniu i realizacji hotelowych projektów inwestycyjnych. Jest założycielem Projekt-Hotel oraz Hotelon – niezależnych firm doradczych specjalizujących się w inwestycjach hotelowych. Był pomysłodawcą i założycielem sieci hoteli Ideal oraz jej pierwszym prezesem (hotele Ideal znajdują się obecnie w grupie Polskiego Holdingu Nieruchomości). Jest wykładowcą i trenerem, a także wybitnym analitykiem polskiego rynku hotelowego. Od wielu lat wspólnie ze Światem Hoteli opracowuje i wydaje RAPORT Rynku Hotelarskiego. Od kilku lat prowadzi także Akademię Inwestorów Hotelowych na Białorusi i Ukrainie.  Do FORTECH Consulting dołączył w 2012 roku, specjalizuje się we wszechstronnych analizach lokalizacji, studiach wykonalności oraz finasowaniu projektów.

Image module

Emanuele Dalnodar

Partner

Emanuele Dalnodar – Partner – posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej. Doświadczenie zdobywał pracując w Europie w wiodących sieciach hotelowych takich jak Marriott International, Starwood Hotels & Resorts, Penta Hotels i InterContinental Hotels. W Polsce pracuje od roku 1997. Do roku 2002 był dyrektorem ds. F&B, w hotelu Sheraton Warsaw, od roku 2003 do 2006 pełnił funkcję Executive Assistant Manager w The Westin Hotel Warsaw dołączając w czasie przygotowania do otwarcia. W tym samym roku powrócił do Sheraton Warsaw jako Resident Manager. W 2016 roku został powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego hotelu Sheraton Sopot, pełnił tę funkcję do 2019r. W trakcie tego okresu był w pełni odpowiedzialny za integrację hotelu z siecią nowego właściciela Marriott International.

Pan Dalnodar posiada niezwykle bogate doświadczenie na polskim rynku hotelarskim, biegle włada językiem polskim. W 2020r. dołączył do FORTECH Consulting gdzie współodpowiada za rozwój biznesu oraz usług doradczych związanych z otwieraniem hoteli (hotel pre-openings), audyty hoteli oraz funkcjonowaniem obiektów hotelowych (hotel operations).

Image module

Artur Pietraszewski

MRICS - Partner

Artur Pietraszewski, MRICS – Partner – Artur Pietraszewski z rynkiem nieruchomości jest związany od 1992 roku. Jest doświadczonym konsultantem i operacyjnym menedżerem odpowiedzialnym za kompleksowe zarządzanie przygotowaniem, komunikacją i komercjalizacją projektów deweloperskich. Działał jako pośrednik, menedżer odpowiedzialny za marketing i działania PR, budował i kierował dużymi zespołami sprzedażowymi oraz pracował jako analityk rynku i konsultant na terenie całej Polski. Świadczył usługi dla spółek związanych z międzynarodowym funduszem inwestycyjnym private equity oraz zarządzał jako Dyrektor Sprzedaży i Marketingu procesami komunikacji marketingowej i sprzedaży w giełdowych spółkach deweloperskich. Specjalizuje się w tworzeniu kompleksowych strategii rynkowych dla klientów sektora nieruchomości i zarządzaniu ryzykami w procesie deweloperskim.

Pan Pietraszewski jest członkiem Royal Institution of Chartered Surveyors (MRICS) oraz Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Doradców Rynku Nieruchomości (PSDRN). W latach 2016 – 2017 pełnił funkcję Associate Director w strukturach CBRE Polska. W ramach działów Land & Advisory i Capital Markets Investment Properties zajmował się usługami dla firm deweloperskich oraz dla funduszy inwestycyjnych poszukujących projektów inwestycyjnych w obszarze Private Rented Sector (PRS). W Fortech-Consulting odpowiada za projekty segmentu condo i apart-hotelowe.

Image module

Michael Goerdt

Associated Partner - Hotel Management & Operations

Michael Goerdt – Associated Partner – Hotel Management & Operations – posiada bardzo bogate, ponad 40-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej. Przez wiele lat pracował jako General Manager w sieciach Mövenpick Hotels i Starwood Hotels & Resorts, jak również dla niezależnych właścicieli hoteli, między innymi w Niemczech, Polsce, Rosji, Chorwacji i USA. W swojej karierze nadzorował procesy związane pre-openingiem hoteli, rozruchem nowych obiektów, a także wszelkimi innymi rodzajami operacji związanych z zarządzaniem hotelami dla takich marek hotelowych jak : Sheraton, Westin, Movenpick, Four Points, Bristol czy Le Meridien. W Polsce Pan Goerdt nadzorował otwarcie i zarządzał należącym do Starwood Luxury Collection Hotelem Bristol w Warszawie i pośród wszystkich Dyrektorów Zarządzających tym hotelem pełnił tę funkcje najdłużej. Pan Goerdt posiada unikalną wiedzę oraz doświadczenie w każdym aspekcie zarządzania nieruchomościami hotelowymi, dołączył do FORTECH Consulting, gdzie jest odpowiedzialny za wdrożenie i nadzorowanie usług związanych z zarządzaniem i audytami hoteli naszych Klientów.