Blog categories

Comments

FORTECH OPUBLIKOWAŁ RAPORT “CONDO/APARTHOTELE – PERSPEKTYWY ROZWOJU SEKTORA I OBSZARY RYZYKA”

Dobra koniunktura na rynku hotelowym w połączeniu z dużym zainteresowaniem Polaków inwestycjami w nieruchomości i ograniczeniami w budownictwie mieszkaniowym przyczyniają się do rozwoju condohoteli. Segment ten daje deweloperom mieszkaniowym możliwość budowania w miejscach, gdzie realizacja inwestycji mieszkaniowych jest niemożliwa lub nieatrakcyjna, a także możliwość maksymalizacji zysku w lokalizacjach atrakcyjnych turystycznie. Nabywcom lokali, przynajmniej według przekazu marketingowego, pozwala uzyskać zwrot z inwestycji powyżej 7% w porównaniu do 4,7% uzyskiwanego przeciętnie z najmu typowego mieszkania.

Realizacja inwestycji, która spełni zarówno oczekiwania biznesowe dewelopera jak i nabywcy nieruchomości w systemie condo, wymaga jednak uwzględnienia szeregu aspektów związanych z rynkiem hotelowym, które mogą nie być oczywiste dla deweloperów z doświadczeniem w budownictwie mieszkaniowym.

Z myślą o deweloperach rozważających realizację inwestycji w segmencie condo,  Fortech Consulting opracował raport „Condo/aparthotele – perspektywy rozwoju sektora i obszary ryzyka”. Raport przedstawia specyfikę tego segmentu, jego rozwój na świecie i w Polsce oraz perspektywy na przyszłość. Identyfikuje również warunki sukcesu oraz główne zagrożenia, które mogą wpłynąć na powodzenie inwestycji, dając podstawę do dalszych analiz i odpowiedniego przygotowania procesu deweloperskiego.

Zachęcamy do pobrania raportu i jego lektury!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *