Case Study

Ibis & Mercure

Naszym Klientem została firma Dwell Well właściciel bardzo atrakcyjnego terenu przy ul. Sacharowa na Warszawskich Bielanach. To teren położony nad stacją metra świetnie skomunikowany z centrum miasta i położony u wylotu na trasę S8. Inwestor planował początkowo w tym miejscu budowę akademika –  to duży projekt o pow. ponad 20 000m2, ale w wyniku prowadzonych dyskusji i analiz postanowiliśmy przeprowadzić konkurs ofertowy na pozyskanie operatora i wybranie dwóch brandów tak aby zagospodarować cały obiekt i uchwycić jak najszersze spektrum potencjalnych klientów.

Oferty złożyło kilka międzynarodowych sieci hotelowych proponując różne warianty zagospodarowania i zarządzania przyszłymi hotelami. Wybrana została oferta Accor i wyniku przeprowadzonych przez Fortech Consulting negocjacji pod koniec 2018 roku podpisana została umowa o zarządzanie 182-pokojowym hotelem Ibis oraz 138-pokojowym hotelem Mercure. Projekt następnie zmienił właściciela i jest przygotowywany do realizacji.

Będzie to jeden z pierwszych obiektów typu combo (dual-brand) w Polsce i pierwszy łączący brandy Ibis i Mercure. Jednocześnie umowa przewiduje możliwość sprzedaży jednostek pokojowych w formule condo nabywcom indywidualnym, do decyzji inwestora.

Galeria

Testimonial by Joanna Posłowska
Dzięki współpracy z Fortech Consulting udało nam się przekonfigurować ważny i duży projekt oraz pozyskać atrakcyjnego partnera sieciowego co z kolei pozwoliło na podniesienie wartości naszego projektu i znalezienie finalnego inwestora
Joanna Posłowska
Członek zarządu, Dwell Well Sp. z o.o.Sp.k.