Case Study

Curio Collection by Hilton

W 2014r. dostaliśmy zapytanie ofertowe od najemcy budynku dawnej synagogi w Poznaniu dotyczące możliwości zlokalizowania w tym obiekcie luksusowego hotelu i pozyskana operatora międzynarodowego.

Nasza firma przeprowadziła badanie rynkowe, które jednoznacznie wykazało, że lokalizacja i sam obiekt znakomicie się nadaje na wybudowanie w nim 5-gwiazdkowego hotelu butikowego. W związku z tym przeprowadziliśmy konkurs ofertowy, do którego zgłosiły się najbardziej liczące się i obecne w Polsce sieci hotelowe.

W wyniku przeprowadzonych przez naszą firmę negocjacji wybrana została oferta sieci Hilton i luksusowy brand butikowy Curio Collection by Hilton, a Inwestor podpisał z  Hilton umowę o zarządzanie. W dalszej kolejności pierwotny klient i najemca budynku dawnej synagogi pozyskał pozwolenie na budowę i dysponując kompletem dokumentów pozwalających na rozpoczęcie realizacji projektu zwrócił się do nas z prośbą o znalezienie nabywcy na tak przygotowany projekt. W wyniku przeprowadzonych poszukiwań w 2017r. projekt nabyła spółka Omers z Warszawy, która przejęła jego realizację, jednocześnie jej udziałowcy nabyli na własność budynek wraz z działką.

Fortech Consulting uczestniczył we wszystkich etapach przygotowania projektu do realizacji, w tym w procesie pozyskania finasowania bankowego, sporządzenia studiów wykonalności oraz modeli finansowych. Projekt znajduje się na etapie ostatnich modyfikacji projektowych przed rozpoczęciem budowy. Jest to niezwykle skomplikowany technicznie i architektonicznie wyjątkowy obiekt. Po ukończeniu będzie to najbardziej luksusowy hotel w Poznaniu i jedyny na świecie położony w dawnej żydowskiej świątyni.

Galeria

Image module
Testimonial by Paweł Trojan
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Fortech Consulting, dzięki której wiele obszarów obejmujących przygotowanie tego złożonego i trudnego projektu do realizacji przebiegło sprawnie i z sukcesem. Eksperci Fortech dysponują wiedzą i doświadczeniem na wielu polach i są w stanie skutecznie wspierać inwestora na każdym etapie realizacji projektu.
Paweł Trojan
Prezes zarządu, OMERS Sp.z o.o.Sp.k.