Case Study

Radisson BLU & Rezydent

Z zapytaniem ofertowym zwróciła się do nas firma Rezydent S.A. właściciel dwóch niezwykle prestiżowych hoteli w Trójmieście : Radisson BLU ***** Gdańsk przy Długim Targu oraz hotelu Rezydent Sopot ***** położonego przy słynnym monciaku.

Otrzymaliśmy zadanie przeprowadzenia audytu finansowego i operacyjnego, którego celem było opracowanie zaleceń i strategii dla operatora obu hoteli w związku z nasilającą się konkurencją na rynku lokalnym i spodziewaną walką cenową oraz utratą obłożenia.

Oba hotele cieszyły się bardzo dobrą reputacją i korzystnymi wynikami, niemniej dało się zaobserwować niepokojące tendencje w niektórych obszarach działalności, konieczne okazało się także większe zaangażowanie operatora.

Przeprowadzony przez Fortech Consulting audyt skutkował renegocjacjami umowy o zarządzanie z siecią Rezidor,  korektą rozliczeń oraz wspólnym wypracowaniem nowej strategii, w tym odnowieniem i rozbudową hotelu w Gdańsku. Z kolei w Sopocie właściciel zrezygnował z dotychczasowego modelu współpracy i związał się umową z siecią Accor pozyskując dla tego wyjątkowego hotelu prestiżowy brand MGallery*****.

Gdańsk

Sopot

Testimonial by Monika Gałat-Nipochorska
Eksperci Fortech Consuting dostali od naszej firmy trudne zadanie zmierzenia się z międzynarodowym operatorem, przekonania go do przeprowadzenia zmian i zaproponowania szeregu rozwiązań optymalizujących działalność operacyjną. Zespół Fortech stanowią doświadczeni eksperci wywodzący się z sieci międzynarodowych i z zadania wywiązali się znakomicie
Monika Gałat-Nipochorska
Wiceprezes zarządu, Rezydent S.A.